kolo

MERIDA JULIET TFS 500-V 2011

Merida Juliet TFS 500-V - sportovní dámské horské kolo. Pokud si jízdu na kole ráda opravdu užíváte a chcete lehké a pohodlné horské kolo, pak je Merida Juliet TFS 500-V tím pravým kolem pro vás. Lehký duralový rám doplňuje z řidítek uzamykatelná, odpružená vidlice Rock shox Dart 3 Poploc, brzdy Avid Single Digit 5R a komponenty Shimano XT/Deore.

Mnoho cyklistek stále jezdí na kolech, které byly primárně navržené pro muže. Díky práci týmu konstruktérů oddělení výzkumu a vývoje značky MERIDA se nyní cyklistkám nabízí nové řešení. V nabídce značky MERIDA totiž najdete modely specifi cky navržené pro ženy – JULIET. Modely této řady ženám poskytují při jízdě v terénu i na silnici maximální komfort. S koly řady JULIET si jízdu na kole zamilujete od prvního šlápnutí do pedálů! Proces výroby dámských modelů Juliet je zcela konzistentní od prvních technických výkresů po finální úpravy v montážní lince. Největší důraz je kladen na geometrii, která musí z anatomického a ergonomického hlediska plně vyhovovat specifikům ženské postavy a komponenty jejichž citlivost a funkčnost je zase uzpůsobena subtilnější tělesné konstituci většiny cyklistek. Ať už se jedná o silniční kola neo modely určené pro jízdu v terénu, rozpětí velikostí všech rámů je ve srovnání s pánskými modely posunut o jednu velikost níže a začíná na hodnotě XXS. Cyklistky s menší postavou se tak na kole mohou cítit bezpečně a mít jistotu, že kdykoli to bude potřeba, podaří se jim bezpečně seskočit z kola. Pocit bezpečí současně umocňuje níže posazený střed kola.

Všechna kola Juliet jsou vybavena specificky dámskými komponenty. Na rozdíl od závodních kol vyšších cenových kategorií je pro pro modely Juliet typická kratší, na jízdní komfort orientovaná geometrie, jejímž specifiky jsou delší hlavová trubka a vzpřímenější posed. Všechna horská kola kategorie Juliet mají systém odpružení designovaný, aby citlivě reagoval i při nižší tělesné hmotnosti cyklistek.

MERIDA JULIET: Kvalitní a perfektně funkční kola pro sportovně zaměřené ženy.

Druh kola:Horské
Pánské/dámské:Dámské
Modelový rok:2011
Počet rychlostí:27
Velikosti:14.5"-16"-18"-20"
Rám:Juliet TFS-V-Single
Vidlice:Rock Shox Dart 3 80 poplock
Přední brzdy:Avid Single Digit 5R
Zadní brzdy:Avid Single Digit 5R
Středové složení:integrované
Kliky:Shimano Deore 44-32-22
Řazení:Shimano Deore rapidfire
Přesmykač:Shimano Deore low 31.8
Přehazovačka:Shimano XT-9
Kazeta:Shimano CS-HG50-9 11-34
Řětěz:Shimano CN-HG53
Gripy:Juliet Ergo0
Řídítka:FSA XC 300A OS R20 620
Představec:FSA XC 300A OS R20 620
Přední náboj:Shimano M430
Zadní náboj:Shimano M430
Ráfky:JULIET PRO V
Plášť přední:MERIDA RACE Lite 2.1
Plášť zadní:MERIDA RACE Lite 2.1
Sedlo:XM Juliet Comfort
Sedlovka:FSA SL280 SB25 27.2
Pedály:XC Alloy
Hlavové složení:Conoid